-
  Въпроси/Отговори  •  Търсене  •  Потребители  •  Потребителски групи   •  Регистрирайте се  •  Профил  •  Влезте, за да видите съобщенията си  •  Вход

Monty Hall vs "сделка или не" Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор
Автор Съобщение
s3d
Firewalker

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2012 7:24 am Отговорете с цитатВърнете се в началото

за тези които незнаят ето малко инфо
http://www.youtube.com/watch?v=mhlc7peGlGg

значи идеята е че в тази игра Monty Hall накрая имаш избор дали да смениш първоначалния си избор и излиза че е по- изгодно (статистически) да го направиш!

та се чудя дали при зделка или не където също имаш право да си смениш първоначалната кутия имаш статистически по-голям шамс да спечелиш ако го направиш

значи за простота ето проблема:

има три кутии в игра 100к 10ст и 50ст ти държиш една кутия и отсреща има 2

слшчай 1: водещия знаейки коя кутия е печеливша отваря една (губеща) кутия отсреща и остават кутията която държиш и едната кутия отсреща.
според горе посочения и обяснен в клипчето парадокс
щанса да спечелиш ако си смениш кутията в този случай се удвоява!

случай 2: ти отваряш една кутия (случайно) и така се случва че в играта остават 100к и еднта ниска сума
въпроса ми е дали в този случай смяната на кутиите ти дава по-голям шанс за печалба?

// доколкото аз го виждам при "сделка или не" шансовете си остава 50:50 понежети случайно правиш избора и поемаш риска да отвориш 100к //
та какво мислите Smile

смяна или не?

Bohab

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2012 9:10 am Отговорете с цитатВърнете се в началото

стар въпрос. отговорът е, че ВИНАГИ е по-добре да си смениш вратата/кутията/момичето с табелка Smile Процентите са лесни:

а) не сменяш: имаш 1/3 шанс да спечелиш
б) сменяш: имаш 1/2 шанс да спечелиш Smile

в конкретния случай със сделките, дори не знам какво е това, та може и малко по-различно да стоят нещата Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение
s3d
Firewalker

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2012 9:48 am Отговорете с цитатВърнете се в началото

в случай 1
се оказва че шанса да спечелиш при смяна да е 2/3

Bohab

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2012 11:40 am Отговорете с цитатВърнете се в началото

мдам... това е една ...хм... не знам как да го нарека, за да не прозвучи негативно, но най-близко е 'математическа илюзия' Smile готинко Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение
MangaAnime
Laolin Team

Местожителство: Range Music:Drum and Bass Request:R-18 <3

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2012 6:24 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

по-тая логика, ако в мойта кутия има 100000лв, банкера винаги ще ми предлага смяна
(щото знае, че в мойта кутия има 100000лв.) и това е единствения начин да ги разкара от мене.

http://liketiny.tumblr.com
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеПосетете сайта на потребителяAIM АдресYahoo MessengerMSN Messenger
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети