-
  Въпроси/Отговори  •  Търсене  •  Потребители  •  Потребителски групи   •  Регистрирайте се  •  Профил  •  Влезте, за да видите съобщенията си  •  Вход

Ново ПЦ за GW2 Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор
Автор Съобщение
Monstrum
BOTS Guild

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2012 1:16 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

Мисля да си поръчвам ново ПЦ за да мога да ви бия в новия ГВ... спрях се на тази конфигурация:

VIDEO: 6870 1gb (sapphire или powercooler)
CPU: AM3+ x4 FX-4100
RAM: 8gb kit (2x4) kingston hyperX
MOBO: Asus M5A97
HD: WD Blue 1TB
PSU: Coolermater 700W

мнения? относно видеокартата, тя бие gtx 560.. другите опции са gtx 560 TI или 6950 (които са по добри) ама ще ми излезе едно 100-140лв отгоре, коени не съм сигурен че си заслужава za 10-15% разлика макс

другия вариант е да си взема само новата видео карта (6870 е към 320лв) ама в момента съм с ATHLON64 5600 и ASUS M2N дъно (които са доста стари) и само 500W захранване на 4г. което не сум сигурен че ще издържи

както винаги ще се радвам на вашите мнения
Wink

остря брадвата за GW2!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение
mindless
High Rank Utopia

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2012 1:26 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

Deja Poo
Monstrum
BOTS Guild

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2012 2:00 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

благодаря ти за линка към подобната тема от преди 4 години

остря брадвата за GW2!
Rah_Nightfall
Friend of the Mоuntаin

Местожителство: Обединено кралство

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2012 4:18 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

Изглежда добра конфигурацията. Специално за видеото мога да ти кажа пряко мнение, защото съм със същото видео, но на XFX и съм страшно доволен. На есен ако има пари и желание да ъпгрейдвам всичко, мисля да си взема още една такава видео карта за кросфайър и евентуално интелски Ivy Bridge процесор.

Bohab

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2012 6:35 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

6950 Smile идеалната бюджетна карта от по-висок клас в тези дни Smile
Asgard
Take It Easy

Местожителство: --------- IGN: Ero Senin Asgard

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2012 6:53 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

Много е рано все още за покупка на PC за GW2. И аз мисля да направя същото упражнение и да сменя щайгата малко преди играта да излезе на пазара, но все още не знаем какви реално ще са изискванията на играта Confused

Иначе и аз съм се ориентирал към интелски Ivy Bridge или Sandy според зависи какви ще са цените. За видео карта си мисля по-скоро за 7850, но пак ще му мисля, като му дойде времето Wink

BOTS Guild

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2012 1:58 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

четох доста по темата, и по принцип си прав, интел чиповете са им по добри за парите вече, дори и да клокваш АМД-то...

разликата в цена на 6870 и 7850 е доста дебела (към 150 лв) а разликата не е чак толкова...

мога да изчакам месец-два

остря брадвата за GW2!
tL_
Bohab

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2012 2:34 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

Monstrum написа:

разликата в цена на 6870 и 7850 е доста дебела (към 150 лв)

за хай/мидъл-2-хай видео карта 150 лева (разлика) са много? Странни мисловни процеси имаш, явно ... Smile
Asgard
Take It Easy

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2012 8:28 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

Грубо казано 50% от цената отгоре, което наистина не е малко от тази гледна точка в предвид, че разликата в производителността не е в същото съотношение.

Bohab

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2012 8:55 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

Никак не обичам процентите, особено като елемнти за взимане на решения, защото в същността си те не са реални обекти, а само дериватни и производни от абсолютни цифри. 50% звучи наистина много и страшно, но абсолютната стойност - 150 лева - е напълно в реда на нещата Smile

А и кога за последно си видял пропорционално на цените увеличение на качеството в каквото и да е? Smile За 50% от цената отгоре, да получиш максимум 15% качество, си е направо далавера Smile

Аз все още поддържам идеята, че за бюджетна (!!!) карта 6950 си е напълно достатъчна. Обаче, ако искаш да се чувстваш повече некст-джен, скачаш на 7850 (дори, ако има вече - 7950) и толкова - спиш спокоен 6-8 месеца. Smile Ама във втория вариант нямаш моралното право да се оплакваш от цените, щото плащаш привилегията да си 'повече некст-джен' Smile

Edit: Уффф, ама много съм зле, през цялото време си приказвам за един модел карти (хх50) от две поколения (6ххх и 7ххх), а то било две поколения и две модела. Smile Та, от 7850 и 6870, определено 6-цата, щото е мастър модела, и шансовете са, че ще е по-добра от ниския модел от следващата генерация ( http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=635&card2=678 ), на по-ниска цена.

Обаааче, глей какво се случва, ако минеш една серия нагоре: http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=635&card2=639 и това: http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=678&card2=639

Излиза, че 6950 ги наритва и двете, които Монструм е писал ... не знам обаче дали това няма да са още едни 50% разлика в цената Smile

Хм... интересен извод за мен - никога не се меткай на х800 картите на Ати ... само х900-ки Smile
Asgard
Take It Easy

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2012 9:22 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

И аз си падам малко перфекционист, но в един момент си задаваш въпроса имаш ли нужда наистина от 6950 примерно. Аз честно казано игри не играя вече. Единствено GW2 възнамерявам да играя живот и здраве. Та за тази цел дали наистина имаме нужда от висок клас видеокарта? Аз в крайна сметка след, като се разбере какви ще са крайните изисквания на играта мисля да си взема някоя видеокарта за около 300 лева и да си джиткам на воля. Пък с останалите 300 лева, които ще си спестя от 6950 мога да си взема примерно i5 2500k и ето ти половината компютър готов Wink Това естествено отново са груби сметки, но мисля, че е ясна идеята. Не мисля да наливам много пари в компютър, който основната му цел ще е да играя една игра. Ако не беше GW 2 нямаше и да имам нужда от нов компютър Wink

Bohab

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2012 10:25 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

всичко си зависи, естествено. и аз не съм фен на изхвърлянията, но от друга страна наистина мразя недовършени неща. да покривам минимума никога не е окей според мен, по-добре имай резерва, все някога ще влезе в употреба Smile Изхождам от прнципа, че е по-лесно да прекроиш голямото да става малко, отколкото от малкото да направиш голямо Razz

също така, не е добре човек постоянно да е загрижен за алтернативната цена на нещо, щото никога няма да може да се изкефи истински на някоя покупка. Smile Вечно ще го гложди "ако бях спестил Н лева от Х, сега щях да си купя и У'. Wink
Monstrum
BOTS Guild

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2012 11:20 am Отговорете с цитатВърнете се в началото

още веднъж, разликата между 6870 и 7850 е около 10-15% в FPS, а цената е 150лв нагоре (55%). За момента няма игра която 6870 не може да играе спокойно, по добра карта е излишна за сега.

Според мен е по добре да си спеста парите, след 2-3 години примерно като има игри за които 6870 е слаба, ще мога да си купа нова карта (примерно 7970 или нагоре) която тогава ще е сигурно е на половин цена от сега

на мен ми трябва за GW2, Diablo 3, Mass Effect 3 и по стари игри. Мисля че 6870 ще ги играе без никакъв проблем на HIGH. Не играя мулти-плейр FPS за които е нужна наистина тежка карта.

остря брадвата за GW2!
Monstrum
BOTS Guild

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2012 8:22 am Отговорете с цитатВърнете се в началото

за съжеление 6870 се свършиха, така че трябваше да се набутам с 7850... поръчал съм следното (пристига понеделник):

CPU- Intel i5 2500K
VIDEO- Powercooler 7850 2gb
RAM- 2x4gb Gskill Jipjaws-X 1600mhz
MOBO- Gigabyte Z77M-D3H
HDD- 500gb Seagate Barracuda (стария ми хард)
PSU- 500W Bluestom 2 на 4 години... е това ме притеснява

остря брадвата за GW2!
Konratax
Regular Blametaker

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2012 12:25 pm Отговорете с цитатВърнете се в началото

пий 2 големи ракии, иначе си изглежда принтеснително, нямаше ли нещо повечко от 500W

Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети